Ruszył największy festiwal IT na Podbeskidziu

6 września w sali sesyjnej Ratusza w Bielsku-Białej rozpoczęła się III Edycja BBdays4.IT. Bielska branża IT ma się czym pochwalić!

W imieniu samorządu przybyłych do Ratusza przedstawicieli branży informatycznej powitał honorowy patron przedsięwzięcia, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który podkreślił siłę i potencjał lokalnego rynku IT oraz nieocenioną rolę takich spotkań – organizowany od kilku lat w naszym mieście festiwal daje szansę na poszerzenie wiedzy oraz bezpośrednią integrację pasjonatów programowania.

W inauguracji informatycznego festiwalu uczestniczyli reprezentanci Rady Miejskiej z jej przewodniczącym Januszem Okrzesikiem. W imieniu Akademii Techniczno-Humanistycznej głos zabrał dr hab. inż. Tomasz Knefel, prof. ATH.

Podczas poniedziałkowej inauguracji uczestnicy mogli się dowiedzieć, jakie były kulisy powstania BBDays4.IT, które zdradził Piotr Szymura, przedstawiciel firmy Rekord SI i członek komitetu organizacyjnego trzeciej edycji festiwalu.

– W Bielsku-Białej tworzone są oprogramowania, z których korzystają użytkownicy z ponad 100 krajów świata. Mocno rozwija się tu także branża gamingowa, a także firmy działające w obszarze sztucznej inteligencji, druku 3D czy wirtualnej rzeczywistości. Cała branża IT ma się zatem czym pochwalić i chcemy to promować – informował Piotr Szymura.

Organizatorzy zaprezentowali program i idee festiwalu. Wykład inauguracyjny na temat ewolucji modelu biznesowego w post-pandemicznym świecie wygłosił Dariusz Wylon z firmy Selleo.

Pierwszego dnia największego festiwalu IT na Podbeskidziu zainteresowani mogli śledzić on-line studio BBDaysTV, którego transmisje na żywo od godziny 17.00 do 18.00 można codziennie oglądać w serwisie YouTube. W klubokawiarni Aquarium odbył się pierwszy Meetup Code BB, poświęcony w dużej mierze tematyce usprawnienia współpracy w biznesie oraz efektywnym sposobom korzystania z Angulara.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.