Dni Powiatu Bielskiego w ten weekend

Nie udało się przez pandemię rok temu, z tym większą przyjemnością zapraszamy na Święto Powiatu Bielskiego w najbliższy weekend – 11 i 12 września do Kóz. – Wykorzystajmy okazję do spotkań, za którymi tak tęskniliśmy gdy koronawirus zamknął nas w domach. Spotkań ze znajomymi, spotkań z kulturą i tradycją naszego powiatu- mówi starosta Andrzej Płonka. Będzie też okazja do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Co roku świętujemy w innej gminie. Tym razem zapraszamy do Kóz, gdzie będziemy wspólnie bawić się na Dniach Kóz i dziękować za plony na dożynkach gminnych. Centrum wydarzeń będzie plac targowy. Warto pojawić się tam już w sobotę o godz. 14:00. W koncercie „Gwiazdy, gwiazdeczki powiatu bielskiego” zobaczycie i usłyszycie dzieci i młodzież, które brały udział w Powiatowym Przeglądzie Grup Artystycznych SAGA. Potem pojawią się już znani artyści, a ze sceny popłyną głównie rytmy reggae. W rozkładzie jazdy mamy m.in. The Djangos oraz Maleo Reggae Rockers!

W niedzielę będziemy dziękować za rolnicze plony. Zapraszamy więc na tradycyjne obrzędy dożynkowe: przejazd korowodu dożynkowego, mszę świętą oraz ceremonię dożynkową. Początek o godz. 10:30. Atrakcji przygotowanych w tym dniu jest mnóstwo. Wśród nich: tor sprawnościowy dla najmłodszych „Zostań strażakiem”, czy konkurs wiedzy „Koziański omnibus”. Smakoszy uspokajamy- panie z licznych KGW przygotowują się do przeglądu potraw regionalnych „Kulinarne dziedzictwo powiatu bielskiego” i obiecują, że będzie okazja do degustacji. -To gwóźdź programu każdego powiatowego święta, więc odbędzie się z pewnymi modyfikacjami wymuszonymi przez obostrzenia epidemiczne. Już mogę zaprosić na pyrdelonkę z Jaworza, kapuśniorę z Buczkowic, czy kołacza z Porąbki- mówi Magdalena Więzik, naczelnik wydziału Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki bielskiego starostwa. To nie koniec szaleństw dla podniebienia. Przygotujcie się również na Festiwal Koziańskich Duszonek! Ciekawostką tegorocznego święta będzie Regionalny Konkurs Wieńców Dożynkowych, na którym będzie okazja zobaczyć wieńce nie tylko z powiatu bielskiego.

Jesteśmy w przededniu czwartej fali pandemii COVID-19. Na placu targowym w Kozach będzie okazja zaszczepić się. Chętni muszą mieć przy sobie dowód osobisty. Punkt szczepień będzie działał w sobotę w godzinach od 14:00 do 18:00, a w niedzielę od 12:00 do 16:00.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.