Piknik w Parku Słowackiego

W ramach Dni Bielska-Białej i 70. rocznicy połączenia miast Miejski Dom Kultury w najbliższą sobotę, 4 września, organizuje piknik rodziny. Zaprasza od godziny 11.00 do Parku Słowackiego na imprezę pod hasłem MDK jest super!

Na uczestników pikniku czekają gry, zabawy i liczne konkursy oraz słodki poczęstunek-niespodzianka. Będzie można wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach, które poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy z domów kultury. W programie zajęcia muzyczne, plastyczne, rękodzieła, ale też i malowania twarzy, pokazy strażackie i ratownictwa medycznego. Na najmłodszych czekać będą popularne dmuchańce i bańki mydlane. Scenę opanują zespoły taneczne i wokalne itp. Swoją obecność zapowiedziała grupa rekonstrukcyjna Bractwo Śródziemia, czyli miłośnicy Tolkiena. Gandalf i jego towarzysze zawsze chętnie pozują do zdjęć, co powinno ucieszyć zarówno dzieci, jak i dorosłych fanów Władcy pierścieni. 

Co ważne, podczas pikniku będzie można zapisać się na wybrane zajęcia w konkretnym domu kultury. To duże ułatwienie i pomysł na spędzenie wolnego czasu w kontekście rozpoczynającego się roku szkolnego.

W ramach pikniku w Parku Słowackiego Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Fundacją Biegniemy z Mają przeprowadzą projekt informacyjno-edukacyjny z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży Dbam o dziecko. Wydział włącza się również w ogólnopolską kampanię profilaktyczną Zachowaj trzeźwy umysł, której przyświeca w tym roku hasło: W poszukiwaniu szczęścia. Wspólnie z Podbeskidzkim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, Bielskim Towarzystwem Trzeźwości oraz Klubem Arka KTK przygotował projekt informacyjno-edukacyjny z zakresu profilaktyki uzależnień i kryzysu psychicznego pn. Szukam szczęścia bez używek. Podczas pikniku młodzież Bielskiego Towarzystwa Trzeźwości zaprezentuje pantomimę odzwierciedlającą sytuację osoby, która traci swoją wolność, uzależniając się. Rodzice wraz z dziećmi będą mogli skorzystać z konsultacji specjalistów Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz Bielskiego Towarzystwa Trzeźwości. Będzie można uzyskać informacje o miejscach profilaktyki, wsparcia psychologicznego oraz psychoterapii, przeznaczone dla osób przeżywających w życiu trudne chwile oraz uzależnionych i ich rodzin.

Na piknik warto przyjść całą rodziną, aby maksymalnie skorzystać ze wszystkich propozycji. Imprezie patronuje prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.