Bielsko-Biała wczoraj i dziś

Projekcje multimedialne i wystawę fotografii Bielsko-Biała wczoraj i dziś można oglądać od 1 września w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych w przy ul. Józefa Lompy.  

Wystawa to pokłosie projektu realizowanego jeszcze przed wakacjami przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych, w ramach świętowania 70-lecia połączenia Bielska i Białej. W jego założeniu było ukazanie, jak w przeciągu lat zmieniało się miasto.

Zdjęcia do wystawy fotografii wykonali uczniowie klas 1-3 technikum pod kierunkiem nauczycieli fotografii: Joanny Chudy, Sławomira Pilcha oraz Zbigniewa Poraniewskiego. Młodzi fotograficy mieli za zadanie znaleźć miejsca z pocztówek i wykonać zdjęcia w tych samych ujęciach, o tej samej porze dnia oraz z tej samej perspektywy. Uczniowie klas fotograficznych i multimediów pod kierunkiem Anny Maśki zmontowali film złożony z krótkich filmików-animacji wykonanych samodzielnie na bazie dawnych pocztówek. Przy pomocy programów graficznych animowali wybrane pocztówki pochodzące z albumu Wiesława Dziubka i Wojciecha Kominiaka pt. Bielsko-Biała i okolice w dawnej pocztówce i fotografii w czasach II wojny światowej. Każdy z krótkich filmów rozpoczyna się od statycznej czarno-białej pocztówki, która staje się kolorowa, a następnie ożywa.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.