Nowy rok szkolny w szkołach Powiatu Bielskiego

Ponad 300 uczniów pierwszych klas rozpoczyna nowy rok szkolny w 4 szkołach prowadzonych przez Powiat Bielski. Są to czechowickie: Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica, Zespół Szkół Specjalnych nr 4 oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego Szczyrk. W sumie w szkolnych ławach zasiądzie blisko 1500 uczniów w 71 klasach.

Największą powiatową placówką jest ZSTiL, który od 1 września 2021 r. przejął uczniów i pracowników Zespołu Szkół „Silesia”. Jak mówi Dorota Nikiel z Zarządu Powiatu, dzięki połączeniu obu placówek udało się zwiększyć nabór w porównaniu do poprzednich lat- młodzież rozpocznie naukę w 4 pierwszych klasach technikum i 3 pierwszych klasach szkoły branżowej. Młodzież pierwszych klas technikum zdecydowała, że będzie kształciła się w 6 zawodach. Mowa o: logistyce, żywieniu i usługach gastronomicznych, mechaniku, handlowcu, informatyku i techniku reklamy.

– Cieszymy się, że prawie 900 uczniów chce szkolić się w tej placówce, w którą tylko w minionym szkolnym zainwestowaliśmy ok. 600 tys. zł z budżetu powiatu- mówi Dorota Nikiel. W kompleksie edukacyjnym przy ul. Traugutta 11 rozpoczęła się warta ponad 2 mln zł wymiana instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej. Jest szansa, że wkrótce powstanie tu hala sportowa. – Z niecierpliwością czekamy na ostateczne wrześniowe rozstrzygnięcie konkursu „Sportowa Polska”, do którego zgłosiliśmy nasz projekt – mówi Nikiel.

W czechowickim liceum generalny remont przeszła właśnie szatnia uczniów, ostatnio wybudowano łazienkę oraz podjazd do budynku dla osób niepełnosprawnych. Szkołę doposażono w laptopy i komputery stacjonarne. W sierpniu przekazano plac budowy- wyremontowana ma zostać sala gimnastyczna wraz z zapleczem sanitarnym. W Zespole Szkół Specjalnych wyremontowano chodniki i oświetlenie przed budynkiem, powstały 2 parkingi, zmodernizowano dach.

Powiatowe szkoły czekają na młodzież- naukę rozpoczną w trybie stacjonarnym. – W związku z tym, że pandemia COVID-19 nadal nie odpuszcza jesteśmy gotowi w każdej chwili przejść w tryb łączony z nauką zdalną. Myślę, że po prawie 2-letnich doświadczeniach nie będzie z tym kłopotu- mówi członek zarządu.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.