Światowy Dzień Ziemi w Bielsku

22 kwietnia z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi Galeria SFERA zachęca mieszkańców do wprowadzenia prostych nawyków oraz do skorzystania z udogodnień dla rowerzystów promując aktywność fizyczną. 

Galeria SFERA na bieżąco inwestuje w promocję aktywności fizycznej, zachęcając mieszkańców Bielska-Białej do wymiany czterech kółek na dwukołowce. Na terenie galerii znajduje się stacja rowerów miejskich, nowy monitorowany parking rowerowy oraz dwa stojaki dla hulajnóg. 

Galeria SFERA od lat promuje ekologiczne postawy oraz działania sprzyjające naszej planecie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do regularnego poruszania się rowerem po mieście. Wybór ten nie tylko wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, ale również przyczynia się do poprawy powietrza oraz dbania o zasoby Ziemi. Monitorowany parking rowerowy na terenie galerii oraz dodatkowa stacja rowerów miejskich ułatwia bielszczanom łatwe przemieszczanie się dwukołowcami. Zapraszamy wszystkich do przyjeżdżania na zakupy komunikacją miejską lub rowerami, aby wspólnie świętować Dzień Ziemi każdego dnia – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii SFERA.

Rowerem na okrągło…

Od 1 kwietnia do 31 października działa również stacja rowerów miejskich przy Galerii SFERA, gdzie można wypożyczyć rower.

– Pomimo panującej pandemii oraz ograniczonej liczby wydarzeń rowerowych, z roku na rok zauważamy coraz większe zainteresowanie wypożyczaniem jednośladów. W ciągu ostatnich trzech lat system BBbike podwoił liczbę stacji rowerowych na terenie miasta, których obecnie jest już 24. W tym czasie nastąpił również wzrost udostępnionych rowerów, których początkowo było 130, a obecnie udostępniamy 200 sztuk. Cieszymy się, że Bielszczanie tak chętnie sięgają po rowery miejskie i tym samym kultywują ekologiczne postawy w naszym mieście. Jednocześnie chcemy serdecznie podziękować Galerii SFERA za udaną współpracę i wszystkie działania zachęcające do jazdy na rowerze oraz pokazujące zalety tej aktywności – mówi Marcin Jeż, Dyrektor ds. rozwoju w firmie BikeU sp. z o.o.”

Ekologiczne działania nie tylko od święta

W trosce o naszą planetę, Galeria SFERA angażuje się w wiele działań ekologicznych t.j.:  gromadzenie wód odpadowych (tak zwanej „szarej wody”), odzysk ciepłego powietrza (rekuperacja) oraz systematyczny recykling banerów reklamowych. Na terenie galerii znajduje się stacja ładowania pojazdów elektrycznych oraz wcześniej opisane udogodnienia dla rowerzystów.                      W okresie wakacyjnym galeria podejmuje coroczne wyzwania sportowe w ramach charytatywnej akcji „Rower pomaga z Galerią SFERA”, współorganizowanej z Fundacją Ekologiczną ARKA. 

Galeria Sfera posiada certyfikat BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod) na poziomie excellent, co udowadnia dbałość o ekologiczne rozwiązania i udogodnienia dla swoich klientów oraz dla planety.

***

Galeria SFERA w Bielsku-Białej to największa galeria handlowa Podbeskidzia (132 000 m2 powierzchni użytkowej), pierwsze centrum handlowe IV generacji w regionie i pierwszy projekt
w Polsce, który zrewitalizował pofabryczne tereny miejskie, przywracając im użytkowy charakter. To także wyjątkowe portfolio 250 czołowych polskich i zagranicznych marek, z których aż 70% wybrało Sferę jako jedyną lokalizację swoich salonów na Podbeskidziu. Obiekt należy do funduszu ESCF II, reprezentowanego przez CBRE Global Investors. Za zarządzanie nieruchomością odpowiada CBRE, a procesem komercjalizacji zajmuje się Dział Powierzchni Handlowych CBRE.

Otwarta w 2001 r. galeria, wkomponowana w historyczne zabudowania Bielska-Białej, jest unikalnym projektem rewitalizacyjnym, w tak szerokiej skali. Obiekt zrealizowany na terenie dawnej fabryki włókienniczej, zachowując część oryginalnych zabudowań, połączył pamięć o bogatej historii miasta z użytkowym charakterem przestrzeni miejskiej. Galeria stworzona zgodnie z zasadą „miasto w mieście”, integrując funkcje kulturalne, handlowo-usługowe, rozrywkowe, biurowe i hotelowe stała się handlowym sercem Bielska i regionu.

Sfera ma wszystko to, czego szukamy w tętniącym życiem mieście. Największe portfolio marek
w regionie, 25 restauracji i kawiarni serwujących potrawy z różnych zakątków świata, kluby muzyczne, kręgielnia, fitness, kino Helios, 4-gwiazdkowy hotel Qubus, ale także autorskie działania kulturalne – koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, wystawy, przedstawienia teatralne oraz happeningi. 

Galeria SFERA została wielokrotnie nagrodzona w prestiżowych konkursach branżowych. Ostatnim wyróżnieniem jest srebrna statuetka w konkursie PRCH Retail Awards 2020 w kategorii „Centrum Handlowe Roku – Best Performance”. Decyzją Jury na szczególną uwagę zasłużył utrzymujący się wysoki wskaźnik odwiedzalności Galerii SFERA, dobrze udokumentowany wzrost wskaźników biznesowych na przestrzeni ostatnich lat i spora liczba zrealizowanych akcji posprzedażowych, marketingowych oraz eventów.

Bliskość stacji PKP oraz dworca PKS, 2200 miejsc parkingowych, a także świetne skomunikowanie z okolicznymi miastami sprawiają, że oferta centrum jest na wyciągnięcie ręki. 

Galeria Sfera

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.