Rozbudowa skrzyżowania ulic Czerwonej i Niepodległości

Rozpoczęła się rozbudowa skrzyżowania ulic Czerwonej i Niepodległości w Bielsku-Białej. Przedsięwzięcie polega na poszerzeniu jezdni ul. Czerwonej o dodatkowy pas ułatwiający prawoskręt w ul. Niepodległości.

W ramach realizowanego już zadania drogowcy rozbudują także chodnik w ciągu ul. Czerwonej i wybudują jego odwodnienie. Przebudowana zostanie również kolidująca z nowym układem drogowym infrastruktura wodociągowa i teletechniczna, a także stworzone nowe oświetlenie uliczne. W związku ze zmianami na wlocie ul. Czerwonej zaplanowano też przebudowę istniejącej sygnalizacji świetlnej.

– Rozbudowa skrzyżowania poprawi płynność ruchu samochodowego w tym miejscu, ale także jest częścią przygotowań do poprowadzenia tędy objazdu podczas planowanej przebudowy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz budowy wiaduktu, po którym przebiega ta ulica – informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej Wojciech Waluś.

Roboty na skrzyżowaniu ulic Czerwonej i Niepodległości potrwają do połowy maja br., a ich koszt wyniesie 424 tys. zł.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.