Ponad 30 tysięcy kwiatów

Bielsko-Biała będzie na wiosnę tego roku jeszcze bardziej kolorowe niż wcześniej. Do charakterystycznych miejsc w mieście, w których kwiaty pojawiały się w ubiegłych latach, doszły bowiem kolejne. To plac Żwirki i Wigury oraz rondo obok kościoła Opatrzności Bożej. W sumie w całym mieście posadzonych zostało 30.000 wiosennych kwiatów.

Na placu Żwirki i Wigury już niebawem, wszystko zależy oczywiście od pogodny, oko przechodniów cieszyć będzie prostokątny dywan tulipanów. Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej nasadził przy drzewach od strony ulicy 3 Maja dużą liczbę cebulek tych kwiatów.
– Jestem przekonany, że będzie to pięknie, kolorowo wyglądało – mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Wiesław Maj. – Tulipany już się tam pojawiły, rosną, wystarczy kilka dni ciepła i będą cieszyły oko – dodaje naczelnik.

Drugim, nowym miejscem, które zyska w tym roku wyjątkową kwiatową oprawę, jest rondo obok kościoła Opatrzności Bożej, gdzie nasadzone zostały duże ilości czosnku ozdobnego. Oko estety powinno zauważyć, że rozkwitnięte fioletowe kulki kwiatów czosnku dopełnią tylko bardzo charakterystycznego i malowniczego krajobrazu bielskiego kościoła na tle gór.
– Postanowiliśmy to rondo trochę ożywić. Mam nadzieję, że będzie to zauważone – mówi W. Maj.

Tulipany, których morze zalewa Bielsko-Białą wiosną każdego roku, rozkwitną również i tej wiosny w charakterystycznych miejscach – przy Ratuszu, zamku Sułkowskich, Teatrze Polskim czy koło stacji kolejowej Bielsko-Biała Główna. W całym mieście będzie to w sumie ponad 30.000 kwiatów.
– Myślę, że jak to wszystko zakwitnie nasze piękne miasto będzie jeszcze piękniejsze – podsumowuje naczelnik.

Warto dodać, że wraz z nadejściem cieplejszej aury bielszczanie zobaczą również efekty wysiania w ubiegłym roku kolejnych łąk kwietnych – w Kamienicy, na Złotych Łanach czy na skrzyżowaniu ulic przy Centrum Handlowym Gemini, gdzie będą dwie kwietne łąki. Wraz z łąką przy ulicy Żywieckie Przedmieście daje to już pięć takich naturalnych przestrzeni w Bielsku-Białej.

Teraz pozostaje jedynie czekać na lepszą pogodę. Niestety synoptycy nie mają dobrych wiadomości dla naszego regionu. Na ten tydzień zapowiadany jest bowiem powrót zimy. Pozostaje liczyć na to, że to chwilowe i pod koniec przyszłego tygodnia będziemy już mogli zobaczyć pierwsze efekty wiosennie ukwieconego miasta.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.