Kubiszówka czeka na legendy

Do literackiej podróży w czasie zaprasza dzieci i młodzież Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz, organizując już po raz drugi konkurs Pewnego Razu w Bielsku-Białej… DK zachęca do podzielenia się rodzinnymi historiami lub stworzenia fikcyjnych opowieści i legend z naszym miastem w tle. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Na uczestników 2. konkursu literackiego Pewnego Razu w Bielsku-Białej… czekają atrakcyjne nagrody. Uczestnicy mogą zgłaszać swój udział w nim do 28 maja. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: https://www.mdk.bielsko.pl/dkkubiszowka/wydarzenie/pewnego-razu-w-bielsku-bialej-konkurs-literacki 

– Nasze miasto jest wyjątkowo piękne i ma niezwykłą historię. Chcielibyśmy, abyście jego zabytki i ważne kulturowo miejsca ożywili mocą swojej wyobraźni. Co tu się kiedyś zdarzyło lub mogło się wydarzyć? Jakie przygody przeżywali, mieszkający tu ludzie kilkaset lub kilkadziesiąt lat temu? Zapraszamy was do wymyślenia opowiadań lub legend, które toczą się w naszym mieście i które przeniosą nas w czasie. Ważne, byście wykorzystali w swoich tekstach motywy historyczne, zabytki czy po prostu różne, inspirujące was miejsca naszego miasta. Może to być np. Cygański Las, rzeka Biała lub inny element lokalnej przyrody. Ciekawym pomysłem byłoby też pojawienie się w waszych opowieściach postaci historycznych. Praca może opisywać prawdziwe historie i wspomnienia lub zawierać wątki fikcyjne, a nawet fantastyczne, jeśli zdecydujecie się na napisanie legendy lub opowiadania fantastycznego – zachęca Kubiszówka. – Zapytajcie też swoich dziadków o historie waszych rodzin z dawnych czasów. Mogą posłużyć na materiał pasjonujących opowieści. W co się bawili, gdy sami byli dziećmi, jakie przygody przeżywali, jak wyglądało wtedy nasze miasto? 

Konkurs Pewnego Razu w Bielsku-Białej… jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych – dla dzieci w wieku 7-12 lat i młodzieży 13-18 lat. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 11 czerwca 2021 r., natomiast uroczyste wręczenie nagród nastąpi jesienią tego rok.

UM Bielsk-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.