Punkty szczepień masowych później

Opóźnia się uruchomienie punktów masowych szczepień przeciwko Covid-19 w województwie śląskim. Jeden z nich zaplanowany został w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Powodem opóźnienia jest chwilowy brak dostępności szczepionek.

Samorządowe punkty szczepień – przygotowywane we współpracy z wojewodą śląskim – miały zostać zorganizowane do 18 kwietnia i od następnego dnia rozpocząć szczepienia. Obecnie zapowiedzi mówią o przełomie kwietnia i maja jako o dacie uruchomienia samorządowych punktów szczepień. Nie wiadomo też, czy wszystkie zgłoszone przez samorządy punkty zostaną zakwalifikowane do takich działań przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W tej m.in. sprawie w najbliższy poniedziałek z inicjatywy wojewody odbędzie się spotkanie z samorządowcami.

Kiedy zapadną ostateczne decyzje, rozpocznie się akcja informacyjna i rejestracja pacjentów do szczepień.

– Jesteśmy całkowicie gotowi do rozpoczęcia pracy punktu szczepień pod kątem wyposażenia oraz kadry. Czekamy tylko na terminy wyznaczone przez wojewodę – informuje naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Ewa Swatek.

Samorządowe punkty szczepień będą czynne przez siedem dni w tygodniu, w godz. 8.00-18.00. Praca w nich będzie dwuzmianowa. Samorządowy punkt szczepień w Bielsku-Białej w ciągu jednego dnia będzie mógł szczepić pół tysiąca osób. Do tego celu wykorzystana zostanie tzw. część konferencyjna hali pod Dębowcem. Obsługą administracyjną zajmą się oddelegowani pracownicy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i jednostek samorządowych. Od strony medycznej działalność punktu ma zabezpieczać Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski.

Punkt szczepień masowych będzie przeznaczony wyłącznie dla osób zdrowych. Na szczepienie w tym punkcie będzie mogła zapisać się tylko osoba, która wypełni ankietę zdrowotną, do której nie będzie zastrzeżeń. Osoby chore, w tym chore przewlekle będą musiały umówić się na szczepienie w punkcie podstawowej opieki zdrowotnej lub w szpitalu. 

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.