Tir z darami dla partnerskiego powiatu w Ukrainie

Transport z ponad 7,7 t darów wyjechał z powiatu bielskiego do Ukrainy. To pomoc dla naszego partnerskiego powiatu, położonego w południowo-zachodniej części tego kraju.

– Współpracujemy już ponad 20 lat, od rosyjskiej agresji na naszych wschodnich sąsiadów jesteśmy w stałym kontakcie z władzami powiatu w Czerniowcach, mamy tam też zaprzyjaźnionych polskich księży – mówi starosta bielski, Andrzej Płonka.

Zarządzanie kryzysowe bielskiego starostwa m.in. organizuje i koordynuje pomoc, która trafia bezpośrednio do Ukrainy. Tylko w tym tygodniu udało się „wyposażyć” busa, który wracał na wschód. Większy ładunek, bo całego tira udało się skompletować dzięki pomocy powiatów: pszczyńskiego, tarnogórskiego i wodzisławskiego. To efekt współpracy i regularnych spotkań starostów podczas konwentów powiatów województwa śląskiego, które odbywają się w formule on-line. Za wsparcie bardzo dziękujemy także bielsko-żywieckiej „Caritas” oraz bielskiemu oddziałowi PCK. Transport składał się z żywności, środków higienicznych oraz koców, śpiworów i materacy. Znalazło się tam również obuwie.

– Wysyłamy to, o co proszą nasi partnerzy. Mówią, że u nich jest w miarę bezpiecznie- wojny nie ma, za to mają tam mnóstwo uciekinierów z terenów objętych działaniami zbrojnymi. Ludzie nie mają na czym spać, brakuje jedzenia – relacjonuje starosta A. Płonka.

Za pomoc w załadunku tira dziękujemy bielskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.