Maseczki jeszcze potrzebne

Choć pandemia nieco odpuszcza to nadal powinniśmy nosić maseczki w miejscach publicznych. W gminie Jasienica trwa akcja rozdawania maseczek.

Kolejną partię maseczek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dla mieszkańców gminy Jasienicy pozyskał wójt Janusz Pierzyna. Łącznie to 98 tysięcy sztuk.

– Wiele wskazuje na to, że szczyt piątej fali mamy za sobą, a wraz z nim część ograniczeń przestaje obowiązywać. Ale podstawowe zabezpieczenie dla osób przebywających w miejscach publicznych, a więc noszenie maseczek, ciągle jest aktualne – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Maseczki trafią do pięciu kół Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, działających w Jasienicy, Rudzicy, Bierach, Mazańcowicach i Międzyrzeczu Górnym, odpowiednio do liczby członków. Tu zostaną rozdysponowane pomiędzy seniorów. Otrzymają je również placówki oświatowe, pięć ośrodków zdrowia, Zakład Komunalny w Jasienicy, Gminny Zespół Szkół i Przedszkoli w Jasienicy, a także parafie Kościoła Rzymskokatolickiego i Ewangelicko-Augsburskiego na terenie Gminy Jasienica oraz dwanaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Gmina Jasienica

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.