Ważna informacja dla osób, które chcą zaszczepić się przeciwko Covid-19. Zmiany dotyczą punktu szczepień w hali pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26 w Bielsku-Białej. Tymczasem apel o szczepienie się do mieszkańców województwa śląskiego wystosowali radni Sejmiku Województwa Śląskiego.

Z uwagi na niskie zainteresowanie, w tym tygodniu punkt szczepień pod Dębowcem będzie czynny tylko jeszcze 1 lutego. Od przyszłego tygodnia punkt będzie czynny tylko we wtorki w godzinach 15.00 – 18.00. We wtorki w punkcie w dalszym ciągu będzie obecny lekarz, dzięki czemu możliwe będzie szczepienie dzieci.

W Bielsku-Białej nadal czynny jest punkt szczepień w Centrum Handlowym Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej 20. Punkt szczepień znajduje się na pierwszym piętrze w lokalu obok części restauracyjnej, jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 – 19.00, tel. 661 050 155.

Na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego, 24 stycznia br. radni wystosowali apel do mieszkańców województwa śląskiego dotyczący szczepień przeciwko Covid-19.

Wobec nasilania się pandemii Covid-19 w całym kraju, codziennie tysięcy zachorowań i setek zgonów z tego powodu oraz narastającego przeciążenia systemu ochrony zdrowia, my radni Województwa Śląskiego apelujemy do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, którzy jeszcze nie zaszczepili się przeciwko Covid-19, aby bezzwłocznie to uczynili. Szczepienia są naukowo potwierdzonym, najlepszym i bezpiecznym sposobem zapobiegania ciężkiemu przebiegowi Covid-19 oraz hospitalizacjom i zgonom z jego powodu. Wobec narastania odsetka zakażeń szczególnie zakaźnym wariantem Omikron, apelujemy również do wszystkich już zaszczepionych dwoma dawkami o przyjęcie dawki przypominającej szczepionki, kiedy tylko będzie to ze względów medycznych wskazane, co jest niezbędne dla jak najlepszej ochrony przed tym wariantem koronawirusa – czytamy.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.