Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani. Trwa akcja „Nie reagujesz – akceptujesz!”

Jazda na „podwójnym gazie” to wciąż zbyt częste zjawisko na naszych drogach. W ostatni weekend policjanci zatrzymali 10-ciu kierowców, którzy popełnili to niebezpieczne przestępstwo drogowe. Kilku z nich wpadło dzięki obywatelskiej postawie świadków, którzy nie pozostali obojętni i zareagowali widząc nietrzeźwego kierującego. Za ten występek grożą 2 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

W ostatni weekend bielscy policjanci zatrzymali, aż 10 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo spożywanego wcześniej alkoholu. W piątek po południu mundurowi z drogówki zatrzymali 59-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który w Kozach na ulicy Przeczniej w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję z osobową toyotą. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Sobotni niechlubny „rekordzista” wydmuchał blisko 2,5 promila. Jadąc tuż po godzinie 22 ulicą Żywiecką w Rybarzowicach, utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechał do rowu melioracyjnego. Na szczęście 24-letniemu kierowcy, mieszkańcowi powiatu bielskiego, ani pasażerowi nic się nie stało. Zdarzenie zauważył postronny świadek, które wezwał patrol. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 2 w Bielsku-Białej na ulicy Hulanka doszło do kolizji drogowej pomiędzy suvem nissana i bmw. Kierowca nissana nie ustąpił pierwszeństwa na rodzinie i zderzył się z osobówką, a następnie odjechał. Pokrzywdzony pojechał za nim, zawiadamiając jednocześnie policję. Zgłaszający udało zatrzymać się sprawcę kolizji po 3 kilometrach, kiedy kierowca suva najechał na słup linii energetycznej, a po chwili na miejsce dojechali mundurowi z drogówki. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Jeśli jesteś świadkiem tego, jak ktoś wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu, niezwłocznie zawiadom najbliższą jednostkę Policji lub numer alarmowy 112.

„Nie reagujesz – akceptujesz!” – to kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.